Valtuutetut ja varavaltuutetut 2021-2025

Valtuutetut

Siru Heromaa-Karjalainen
sairaanhoitaja
siru.heromaa@gmail.com

Sirkku Hildén
terveydenhoitaja
050 327 2691
sirkku.hilden@gmail.com

Mika Kari
kansanedustaja
050 398 5601
mika.kari@eduskunta.fi

Pasi Karjalainen
muovityöntekijä, yrittäjä
040 777 1245
pasi.karjalainen@lh.lahti.fi
korinfoto@gmail.com

Pekka Komu
liiketoimintakehittäjä
040 741 3299
pekka.komu@gmail.com

Jetta Laakso
prepress koordinaattori, HHJ
jetta.laakso@lh.lahti.fi

Minna Lampinen
yksityinen perhepäivähoitaja
minna.lampinen@lh.lahti.fi

Marju Markkanen
KT, rehtori, toiminnanjohtaja
marju.markkanen@gmail.com

Maria Mäkynen
koulutuksen asiantuntija
040 529 8113
maria.makynen@tsl.fi

Erkki Nieminen
VTM, kasvatustieteen tohtori
0400 842 323
erkki.nieminen@lh.lahti.fi

Tapani Ripatti
toimittaja, eläkkeellä
tapani.ripatti@lh.lahti.fi
tapani.ripatti@pp1.inet.fi

Sinikka Ruuska
lähihoitaja
040 768 0062
sinikka.ruuska@lh.lahti.fi
sinikka.ruuska@outlook.com

Ville Skinnari
ministeri, kansanedustaja, lakimies (Master of Laws)
040 504 8187
ville.skinnari@eduskunta.fi

Ulla Vaara
HHJ, osastonsihteeri, eläkeläinen
044 298 5607
ulla.vaara@lh.lahti.fi

Anneli Viinikka
kodinhoitaja, eläkkeellä
03 787 5571
viinikka.anneli@gmail.com

Sanna Virta
projektikoordinaattori, FM
sannavirta@gmail.com

Valtuustoryhmään kuuluvat varavaltuutetut

Tomi Sairomaa
kohdevalvoja
050 543 5871
tomi.sairomaa@gmail.com

Janne Virtanen
erikoistuva lääkäri
virtanen.janne@gmail.com

Jari Hartman
ammattimies
050 382 4990
jari.hartman@phnet.fi

Kimi Uosukainen
opiskelija, Demarinuorten vpj.
040 960 7210
kimi.uosukainen@gmail.com

Neea Similä
TKI-asiantuntija, Insinööri YAMK
050 526 5923
neea.simila@gmail.com

Sanna Mäkinen
toiminnanjohtaja, YTM, HHJ
sanna.makinen@lh.lahti.fi

Varavaltuutetut

Rauno Grönroos
eläkeläinen, Aluejohtokunnan pj.
0400 798 131
rauno.gronroos@lh.lahti.fi
rauno.gronroos@phnet.fi

Marjut Hakala
perushoitaja, pääluottamusmies
0500 846 381
marjut.hakala@superliitto.fi

Jarkko Nissinen
toiminnanjohtaja, valtuutettu
jaskanissinen@hotmail.com

Satu Lehtola
Työsuojeluvaltuutettu, liiketalouden tradenomi-opiskelija AMK
satu.lehtola@phnet.fi

Kari Lempinen
Tuntiopettaja, PK-säätiö sr
karilempinen2@gmail.com

Ville Kirkonpelto
palveluyksikön johtaja
v.kirkonpelto@gmail.com

Seppo Koskinen
leipuri, eläkkeellä
seppotapio.k@gmail.com

Ville Nikkilä
insinööri (AMK), yksikönpäällikkö
ville.nikkila@gmail.com

Inga-Maija Hyppölä
toiminnanjohtaja, eläkeläinen
ingahyppola@gmail.com

Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija, opettaja
ulla@kinoiiris.com