skip to content

Lahden demareiden edustajat luottamustehtävissä


Kaupunginhallitus

Varapuheenjohtaja:
Jarkko Nissinen
(Elinvoima- ja työllisyysjaosto pj.)
tradenomi
puh. 040 501 5995
jaskanissinen@hotmail.com

Varajäsen:
Jouni Nurminen
yrittäjä, toimitusjohtaja
puh. 050 347 1016
jouni.nurminen@c-advice.com

Jäsen:
Jetta Laakso,
(Elinvoima- ja työllisyysjaosto)
pack design assistant, luottamusmies
jetta.laakso@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Pekka Komu
kehittämispäällikkö
puh. 040 741 3299
pekka.komu@gmail.com

Jäsen:
Reijo Savurinne
(Konserni- ja tilajaosto)
koneasentaja 
040 553 3767 
reijo.savurinne@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Katja Ilmoniemi
lähihoitaja
puh. 044 281 5406
katja_ilmoniemi@hotmail.com

Jäsen:
Susanna Iivonen-Pekesen
(Konserni- ja tilajaosto)
YTM, koulukuraattori
puh. 050 594 3794
susanna.iivonen-pekesen@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija, opettaja
puh. 0400 842 837
ulla@kinoiiris.com


Liikunta- ja kulttuurilautakunta

Varapuheenjohtaja:
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija, opettaja
puh. 0400 842 837
ulla@kinoiiris.com

Varajäsen:
Ritva Kytönen
perushoitaja
puh. 03 733 5761

Jäsen:
Jarmo Heino
puh. 0400 485 185
jarmo.heino@lity.fi

Varajäsen:
Raimo Pehkonen
puh. 050 321 2328
r.pehkonen@phnet.fi

Jäsen:
Tomi Sairomaa
työnjohtaja
puh. 040 543 5871
tomi.sairomaa@gmail.com

Varajäsen:
Kimmo Virtanen
laatupäällikkö, luottamusmies
puh. 040 540 9354
kimmo.virtanen@phnet.fi


Sivistyslautakunta

Puheenjohtaja:
Sirkku Hildén
valtuustoryhmän II varapuheenjohtaja, terveydenhoitaja
050 327 2691
sirkku.hilden@gmail.com

Varajäsen:
Ville Jalava
Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
puh. 045 127 7457
villejalava@suomi24.fi

Jäsen:
Harri Rummukainen
pääluottamusmies
puh. 040 506 0942
harri.rummukainen@saunalahti.fi

Varajäsen:
Marja-Liisa Niuranen
puh. 0400 772 442
marja.niuranen@pp1.inet.fi

Jäsen:
Jari Hartman
pääluottamusmies
050 382 4990
jari.hartman@phnet.fi

Varajäsen:
Saara Honkanen
ohjaaja
puh. 044 031 9828
saara.honkanen@salpaus.fi

Jäsen:
Anneli Viinikka
kodinhoitaja, pääluottamusmies
puh. 050 398 7614
anneli.viinikka@phnet.fi

Varajäsen:
Marja-Liisa Immonen
lähihoitaja 
040 573 6253 
marja-liisa.immonen@lh.lahti.fi


Sosiaali- ja terveyslautakunta

Varapuheenjohtaja:
Seppo Koskinen
eläkeläinen
puh. 050 558 0938
seppotapio.k@gmail.com

Varajäsen:
Matti Rautio
toimitusjohtaja, eläkeläinen
puh. 040 726 4904
mr.matti.rautio@gmail.com

Jäsen:
Ville Jalava
nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
puh. 040 543 3185
villejalava@suomi24.fi

Varajäsen:
Aimo Iiskola
osastonhoitaja
puh. 03 730 8178
aimo.iiskola@phsotey.fi

Jäsen:
Johanna Tuliainen
ammatillinen opettaja
johanna.tuliainen@gmail.com

Varajäsen:
Anja Sagulin
siivousteknikko
puh. 045 235 5850
anja.sagulin@phnet.fi

Jäsen:
​Maire Lähteenmäki
Terveydenhoitaja, eläkeläinen
maire.lahteenmaki@gmail.com

Varajäsen:
Tarja Kirvesmies
sopimusala-asiamies, työnohjaaja
puh. 0400 450 122
tarja.kirvesmies@proliitto.fi


Tarkastuslautakunta

Varapuheenjohtaja:
Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
puh. 0400 842 323
erkki.nieminen@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Antti Sirvo
pankkitoimihenkilö, yrittäjä
puh. 044 284 1925
antti.sirvo@pp.inet.fi

Jäsen:
Ulla Vaara
puh. 044 298 5607
ulla.vaara@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Paula Kukkurainen
puh. 050 518 7789

Jäsen:
Inga-Maija Hyppölä
toiminnanjohtaja
puh. 040 707 6151
ihyppo@luukku.com

Varajäsen:
Tuula Tuomola
johtaja
puh. 03 753 4136
tuula.tuomola@lh.lahti.fi

Jäsen:
Virpi Suhonen 
laadunvarmistaja, eläkeläinen
040 719 9048
virpi.suhonen@lh.lahti.fi
virpi.suhonen@phnet.fi

Varajäsen:
Maire Lähteenmäki
terveydenhoitaja, eläkeläinen
maire.lahteenmaki@lh.lahti.fi
maire.lahteenmaki@gmail.com


Tekninen ja ympäristölautakunta

Puheenjohtaja:
Pekka Komu
kehittämispäällikkö
puh. 040 741 3299
pekka.komu@gmail.com

Varajäsen:
Tapio Vaalajoki
eläkeläinen
puh. 040 767 9561
tapio.vaalajoki@elisanet.fi

Jäsen:
Heikki Moilanen
veturinkuljettaja, pääluottamusmies
puh. 040 548 8032
simson043@gmail.com

Varajäsen:
Toni Lindgren
pääluottamusmies
puh. 040 835 4127
toni.lindgren@fi.g4s.com

Jäsen:
Neea Similä
insinööri amk
puh. 050 526 5923
neea.simila@gmail.com

Varajäsen:
Soile Sauranen
tradenomi
puh. 040 567 6449
soilesauranen@gmail.com

Jäsen:
Merja-Liisa Määttä
ET psykoterapeuttipuh.
puh. 040 518 4264
merja-liisa.maatta@hotmail.com

Varajäsen:
Seija-Liisa Ropponen


Rakennus- ja ympäristölupalautakunta

Varapuheenjohtaja:
Teuvo Liikaluoma
kiinteistönhoitaja eläk.
050 3375 933
teuvo.liikaluoma@luukku.com

Varajäsen:
Pasi Karjalainen
putkilinjanhoitaja 
040 777 1245 
044 792 2414 
pasi.karjalainen@lh.lahti.fi

Jäsen:
Antti Sirvo
pankkitoimihenkilö, yrittäjä
puh. 044 284 1925
antti.sirvo@pp.inet.fi

Varajäsen:
Esko Sutela
ympäristösihteeri, koulutusneuvoja
puh. 040 501 9393
esko.sutela@suomi24.fi

Jäsen:
​Susanna Soppi
lähihoitaja
puh. 040 509 1223
susanna.soppi@gmail.com

Varajäsen:
Esko Pietarinen
Eläkeläinen
puh. 050 559 4184
esko.pietarinen@phnet.fi


Joukkoliikennelautakunta

Puheenjohtaja:
Riikka Raaska
laboratorionhoitaja,
työsuojeluvaltuutettu
riikka.raaska@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Essi Savolainen
puh. 040 554 0767
essi.savolainen@hotmail.com

Jäsen:
Matti Airikka
eläkeläinen
puh. 03 783 4591
matti.airikka@luukku.com

Varajäsen:
Tomi Sairomaa
työnjohtaja
puh. 040 543 5871
tomi.sairomaa@gmail.com


Jätelautakunta

Jäsen:
Heikki Moilanen
veturinkuljettaja, pääluottamusmies
puh. 040 548 8032
simson043@gmail.com

Varajäsen:
Keijo Koukonen
puh. 03 751 0233

Jäsen:
Pia Lampen
tuoteryhmävastaava
puh. 044 580 0115
pia.lampen@phnet.fi

Varajäsen:
Merja-Liisa Määttä
ET psykoterapeuttipuh.
puh. 040 518 4264
merja-liisa.maatta@hotmail.com


Kaupunginvaltuuston vaalilautakunta

Varapuheenjohtaja:
Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
puh. 0400 842 323
erkki.nieminen@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Susanna Iivonen-Pekesen
YTM, koulukuraattori
puh. 050 594 3794
susanna.iivonen-pekesen@lh.lahti.fi


Kunnan keskusvaalilautakunta

Varapuheenjohtaja:
Jouko Pylväs
eläkeläinen
puh. (03) 753 4786
jouko.pylvas@kolumbus.fi

 

Aluejohtokunta

Puheenjohtaja:
​Rauno Grönroos
puh. 040 079 8131
rauno.gronroos@phnet.fi

Varajäsen
Eila Lampio
puh. 040 503 9541
eila.lampio@phnet.fi


Taseyksiköiden Yhteinen Johtokunta (lakkautettu 1.1.2016)

Jäsen:
Markku Einiö
puh. 044 285 4580
markku.einio@gmail.com

Varajäsen:
Marko Kauko
puh. 040 505 9515
marko.kauko@live.com

Jäsen:
Anna-Maija Martikainen
eläkeläinen
puh. 050 538 8241
anna-maija.martikainen@phnet.fi

Varajäsen:
Jammie Rautio
merkonomi
puh. 045 265 9940
jammeditha.rautio@kolumbus.fi

Jäsen:
Marja-Liisa Niuranen
sosionomi, toimittaja
puh. 0400 772 442
marja.niuranen@pp1.inet.fi

Varajäsen:
Veera Virolainen
opiskelija
puh. 040 472 1069
veelina@gmail.com


Lahti Energia

Varapuheenjohtaja:
Ville Skinnari
yrittäjä, lakimies
puh. 040 504 8187
ville.skinnari@enterprise-institute.com

Jäsen:
Jouni Nurminen
yrittäjä, toimitusjohtaja
puh. 050 347 1016
jouni.nurminen@c-advice.com

Jäsen:
Sari Kesäniemi
kehittämisjohtaja
puh. 050 383 8328
sallunposti@hotmail.com


Lahti Aqua

Puheenjohtaja:
Basboga Alettin
Yrittäjä
puh. 040 580 7781
bogalettin@hotmail.com

Jäsen:
Tarja Kirvesmies
sopimusala-asiamies, työnohjaaja
puh. 0400 450 122
tarja.kirvesmies@proliitto.fi


Lahden Talot

Puheenjohtaja:
Riitta Erviä
työteknikko, eläkeläinen
puh. 0400 661 304
riitta.ervia@phnet.fi

Jäsen:
Antti Sirvo
pankkitoimihenkilö, yrittäjä
puh. 044 284 1925
antti.sirvo@pp.inet.fi


Spatium Oy (aik. Lahtihallit)

Varapuheenjohtaja:
Kimmo Virtanen
Laatupäällikkö, luottamusmies
puh.040 540 9354

Jäsen:
Saara Honkanen
ohjaaja
puh. 044 031 9828
saara.honkanen@salpaus.fi


Tilatalot (fuusioitunut Spatium Oy:n)

Varapuheenjohtaja:
Neea Similä
insinööri amk
puh. 050 526 5923
neea.simila@gmail.com

Jäsen:
Esko Pietarinen
henkilöstöasiamies
puh. 050 559 4184
esko.pietarinen@phnet.fi


Osaamiskiinteistöt

Puheenjohtaja:
Arpo Heinonen
puh. 050 526 5900
arpo.heinonen@phnet.fi


Oppilastalot (fuusioitunut Lahden Talot Oy:n)

Jäsen:
Jukka Torikka
YTM
jukka.torikka@gmail.com

Jäsen:
Tarleena Patrakka
terveydenhoitaja, palvelupäällikkö
puh. 050 599 5061
tarleenapatrakka@phnet.fi


Lahden Pysäköinti

Varapuheenjohtaja:
Risto Paulamäki
luokanopettaja
puh. 03 751 4262
risto.paulamaki@lahti.fi

Jäsen:
Soile Sauranen
tradenomi
puh. 040 567 6449
soilesauranen@gmail.com


Sibeliustalo

Varapuheenjohtaja:
Tapani Ripatti
tuottaja
puh. 040 740 6222
tapani.ripatti@pp1.inet.fi

Jäsen:
Timo Ahonen
rakennusneuvos, DI
timoahonen46@gmail.com


Päijät-Hämeen Jätehuolto

Puheenjohtaja:
Jussi Lanu
puh. 040 514 9459
jussi.lanu@phnet.fi


Urheiluhalliyhdistys

Varapuheenjohtaja:
Jouni Nurminen
yrittäjä, toimitusjohtaja
puh. 050 347 1016
jouni.nurminen@c-advice.com

Jäsen:
Tuula Ojala
lähihoitaja
puh. 040 580 6745
tuulaa.ojala@gmail.com

Jäsen:
Matti Rautio
toimitusjohtaja, eläkeläinen
puh. 040 726 4904
mr.matti.rautio@gmail.com


Jäähalli

Jäsen:
Olli Saarinen
kehityspäällikkö
puh. 040 867 7113
olli.saarinen@phnet.fi

Jäsen:
Tuula Kivimäki
laitoshuoltaja
puh. 050 441 0309
tuula.kivimaki@wippies.fi


Lahden Musiikkiopisto

Jäsen:
Timo Pohjansalo


Lahden Messut

Jäsen:
Timo Ahonen
rakennusneuvos, DI
timoahonen46@gmail.com

Jäsen:
Tapani Ripatti
tuottaja
puh. 040 740 6222
tapani.ripatti@pp1.inet.fi


Työterveys Wellamo

Jäsen:
Ilkka Ruoppila
puh. 03 733 5733, 0400 816 785
ilkka.ruoppila@phnet.fi


Calpro

Jäsen:
Sanna Mäkinen
Toiminnanjohtaja
puh.0400 543 828
sanna.makinen@lvas.fi


Leikkialuetoimikunta

Varapuheenjohtaja:
Filipp Hildén
kylmäkoneasentaja
puh. 046 811 0007
filipperi@hotmail.com

Varajäsen:
Eeva Vainio
kauppateknikkopuh. 0400 655 766
eevavn@gmail.com

Jäsen:
Marja Helander
eläkeläinen, palkanlaskija
puh. 050 304 6063
marja.helander@kolumbus.fi

Varajäsen:
Ritva And
omaishoitajapuh.
puh. 041 463 5475


Nimistötoimikunta

Varapuheenjohtaja:
Pentti Vilmi
eläkeläinen, opettaja
puh. 050 514 0904
pentti.vilmi@pnet.fi

Varajäsen:
Veera Virolainen
opiskelija
puh. 040 472 1069
veelina@gmail.com

Jäsen:
Rauno Grönroos
puh. 0400 798 131
rauno.gronroos@phnet.fi

Jäsen:
Pirjo Salmela
puh. 040 535 6498
pirre56@gmail.com

Varajäsen:
Kaarlo Pulliainen
eläkeläinen
puh. 0400 225 162


Työllisyystoimikunta

Puheenjohtaja:
Jari Hartman
rakennusmies, pääluottamusmies
puh. 050 382 4990
jari.hartman@lahti.fi

Varajäsen:
Alli Rinne

Jäsen:
Katja Ilmoniemi
lähihoitaja
puh. 044 281 5406
katja_ilmoniemi@hotmail.com

Varajäsen:
Jarmo Räsänen
ratatekninen työntekijä
puh. 050 353 6285
rasanjaster@gmail.com


Hollolan-Lahden Vesilaitos Kuntayhtymän Valtuusto

Jäsen:
Pentti Vilmi
eläkeläinen, opettaja
puh. 050 514 0904
pentti.vilmi@pnet.fi

Varajäsen:
Niko Zerlik
työtön, suurtalouskokki
puh. 050 336 0099
niko.zerlik@saunalahti.fi

Jäsen:
Marjut Hakala
perushoitaja, pääluottamusmies
puh. 0500 846 381
marjut.hakala@lahti.fi

Varajäsen:
Tuula Tuomola
johtaja
puh. 03 753 4136
tuula.tuomola@lahti.fi


Lahden Seudun Kuntatekniikka Oy (lakkautettu 4.1.2016)

Puheenjohtaja:
Pertti Merenluoto
hallintojohtaja
puh. 050 518 4510
pertti.merenluoto@gmail.com


Päijät-Hämeen Liiton Maakuntahallitus

Jäsen:
Jari Hartman
rakennusmies, pääluottamusmies
puh. 050 382 4990
jari.hartman@lahti.fi

Varajäsen:
Pekka Komu
kehittämispäällikkö
puh. 040 741 3299
pekka.komu@gmail.com

Jäsen:
Anne-Mari Vilkman
sairaanhoitaja
puh. 040 414 6064
anne-mari.vilkman@phsotey.fi


Päijät-Hämeen Liiton Maakuntavaltuusto

Puheenjohtaja:
Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
puh. 0400 842 323
erkki.nieminen@lahti.fi

Varajäsen:
Ville Skinnari
yrittäjä, lakimies
puh. 040 504 8187
ville.skinnari@enterprise-institute.com

Jäsen:
Mika Kari
kansanedustaja, yhteisöpedagogi
puh. 050 398 5601
mika.kari@eduskunta.fi

Varajäsen:
Kari Lempinen
postinjakelun valtakunnallinen pääluottamusmies
puh. 0400 800 657
kari.lempinen@itella.com

Jäsen:
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija
puh. 0400 842 837
ulla@kinoiiris.com

Varajäsen:
Katja Ilmoniemi
lähihoitaja
puh. 044 281 5406
katja_ilmoniemi@hotmail.com

Jäsen:
Susanna Iivonen-Pekesen
YTM, koulukraattori
puh. 050 5943794
susanna.iivonen-pekesen@lahti.fi

Varajäsen:
Anneli Viinikka
kodinhoitaja, pääluottamusmies
puh. 050 398 7614
anneli.viinikka@phnet.fi

Jäsen:
Riikka Raaska
Laboratorionhoitaja, työsuojeluvaltuutettu
riikka.raaska@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Jetta Laakso
pack design assistant, luottamusmies
jetta.laakso@lh.lahti.fi


Päijät-Hämeen Maakunnan yhteistyöryhmä

Jäsen:
Erkki Nieminen
kasvatustieteen tohtori
puh. 0400 842 323
erkki.nieminen@lahti.fi

Varajäsen:
Jari Hartman
rakennusmies, pääluottamusmies
puh. 050 382 4990
jari.hartman@lahti.fi


Päijät-Hämeen Maakunnan Sosiaali- ja Terveydenhuollon Kuntayhtymän Hallitus (lakkautettu 12.9.2016)

Varapuheenjohtaja:
Anneli Viinikka
kodinhoitaja, pääluottamusmies
puh. 050 398 7614
anneli.viinikka@phnet.fi

Varajäsen:
Riitta Erviä
työteknikko, eläkeläinen
puh. 0400 661 304
riitta.ervia@phnet.fi


Hyvinvointikuntayhtymän hallitus

Varapuheenjohtaja:
Kari Lempinen
postinjakelun valtakunnallinen pääluottamusmies
puh. 0400 800 657
kari.lempinen@itella.com

Varajäsen:
Sanna Mäkinen
Toiminnanjohtaja
puh.0400 543 828
sanna.makinen@lvas.fi


Hyvinvoinnin ja terveydenedistämisen lautakunta

Varajäsen:
Anneli Viinikka
kodinhoitaja, pääluottamusmies
puh. 050 398 7614
anneli.viinikka@phnet.fi


Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymän laboratorioliikelaitoksen johtokunta

Jäsen:
​Maire Lähteenmäki
Terveydenhoitaja, eläkeläinen
maire.lahteenmaki@gmail.com


Päijät-Hämeen Maakunnan Sosiaali- ja Terveydenhuollon Kuntayhtymän Valtuusto

Puheenjohtaja:
Ville Skinnari
yrittäjä, lakimies
puh. 040 504 8187
ville.skinnari@enterprise-institute.com

Varajäsen:
Kimmo Nikula
puh. 050 310 0675
kimmo.nikula@pam.fi

Jäsen:
Katja Ilmoniemi
lähihoitaja
puh. 044 281 5406
katja_ilmoniemi@hotmail.com

Varajäsen:
Merja-Liisa Määttä
ET psykoterapeutti
puh. 040 518 4264
merja-liisa.maatta@hotmail.com


Päijät-Hämeen Pelastuslaitoksen Johtokunta

Varapuheenjohtaja:
Mikko Saukko
yht. yo.puh. 050 597 7500
mikko.saukko@uta.fi


Päijät-Hämeen Poliisilaitoksen Neuvottelukunta

Jäsen:
Jouko Ikonen
vanhempi konstaapeli, evp
puh. 040 370 7739
jouko.ikonen@dnainternet.net

Varajäsen:
Jarmo Ropponen
lahti@kortteliliiga.inet.fi


Kiinteistötoimituksen Uskotut Miehet

Jäsen:
Keijo Puttila
maalarimestari
puh. 03 752 8352
keijo.puttila@phnet.fi


Käräjäoikeuden Lautamiehet

Ari Piironen
linja-autonkuljettaja

Tuula Kivimäki
laitoshuoltaja
puh. 050 441 0309
tuula.kivimaki@wippies.fi

Jouni Ikonen
elektroniikka-asentaja, eläkeläinen
puh. 044 595 8973
jouniikonen@hotmail.com

Ritva Salminen
puh. 044 508 9791
ritva.salminen@phnet.fi

Jammie Rautio
merkonomi
puh. 045 265 9940
jammeditha.rautio@kolumbus.fi


Lahden Seudun Kehitys Ladec Oy:n Hallitus

Puheenjohtaja:
Kari Salmi
johtaja
puh. 050 398 5220
kari.salmi@ara.fi


Musiikkiopiston Omakotisäätiön Hallitus

Varapuheenjohtaja:
Marja-Liisa Niuranen
sosionomi
puh. 0400 772 442
marja.niuranen@pp1.inet.fi

Varajäsen:
Hilja Heikkilä
eläkeläinen
puh. 0400 401 497
hilja.heikkila@hotmail.com

Jäsen:
Markku Einiö
puh. 044 285 4580
markku.einio@gmail.com

Varajäsen:


Päijät-Hämeen Ajoharjoittelurata Oy:n Hallitus

Jäsen:
Riitta Koivisto
VTM, erikoissuunnittelija
puh. 044 275 9826
rile.koivsto@suomi24.fi


Koulutuskeskus Salpauksen Johtokunta

Varapuheenjohtaja:
Olli Saarinen
kehityspäällikkö
puh. 040 867 7113
olli.saarinen@phnet.fi

Varajäsen:
Harri Rummukainen
pääluottamusmies
puh. 040 506 0942
harri.rummukainen@saunalahti.fi


Lahden Rudolf Steiner -Koulun Johtokunta

Jäsen:
Kimmo Puunenä
kanttori, yksityisyrittäjä
puh. 040 590 0820
puunenakimmo@yahoo.com


Lahden Yhteiskoulun Johtokunta

Jäsen:
Eero Patrikka
puh. 040 722 9214
eero.patrikka@pp.inet.fi


Päijät-Hämeen Koulutuskonserni -Kuntayhtymän Hallitus

Puheenjohtaja:
Seppo Virtanen
valtuustoryhmän I varapuheenjohtaja, liikuntaneuvos 
0440 224 693 
seppo.virtanen@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Seppo Koskinen
eläkeläinen
puh. 050 558 0938
seppotapio.k@gmail.com

Jäsen:
Sara Etola
Restonomi
puh.044 7477 066
sara.etola@gmail.com


Päijät-Hämeen Koulutuskonserni -Kuntayhtymän Yhtymäkokousedustajat

Jäsen:
Jouko Pylväs
eläkeläinen
puh. (03) 753 4786
jouko.pylvas@kolumbus.fi

Varajäsen:
Kimmo Nikula
puh. 050 310 0675
kimmo.nikula@pam.fi

Jäsen:
Marjut Hakala
perushoitaja, pääluottamusmies
puh. 0500 846 381
marjut.hakala@lahti.fi

Varajäsen:
Susanna Iivonen-Pekesen
YTM, koulukuraattori
puh. 050 594 3794
susanna.iivonen-pekesen@lh.lahti.fi

Jäsen:
Ulla Vaara
eläkeläinen
puh. 044 298 5607
ulla.vaara@lh.lahti.fi

Varajäsen:
Sanna Mäkinen
toiminnanjohtaja
puh. 0400 543 828
sanna.makinen@lvas.fi


Lahden Työn Paikka Oy hallitus (aik. Päijät-Hämeen Tuoterenkaan Johtokunta)

Puheenjohtaja:
Hannu Kokko
puh. 050 532 8702
hannukokko@gmail.com

Jäsen:
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija
044 416 3575
ulla@kinoiiris.com


Wellamo-Opiston Johtokunta

Varapuheenjohtaja:
Jarmo Tuominen
pääluottamusmies, postityöntekijä
puh. 0400 418 314
jarmo.tuominen@phnet.fi

Varajäsen:
Tauno Ylä-Soininmäki
puh. 050 559 7816
tauno.yla-soininmaki@lahti.fi


Vammaisneuvosto

Varapuheenjohtaja:
Ulla Koskinen-Laine
graafinen suunnittelija, opettaja
puh. 0400 842 837
ulla@kinoiiris.com
 

Varajäsen:
Petri Purovirta
puuseppä
puh. 0400 629 709
petrip5@luukku.com


Vanhusneuvosto

Puheenjohtaja:
Eila Jokinen
filosofian maisteri
puh. 050 445 6398
jokinen.eila@gmail.com

Varajäsen:

Jäsen:
Eero Taivainen
puh. 040 731 2930
eero.taivainen@pp.inet.fi

Varajäsen:
Liisa  Survonen


Lahden Vanhusten Asuntosäätiö

Puheenjohtaja:
Pertti Merenluoto
hallintojohtaja
puh. 050 518 4510
pertti.merenluoto@gmail.com


Radio- Ja TV-Museon Valtuuskunta

Jäsen:
Juha Sihvonen
sihvonjr@saunalahti.fi

Jäsen:
Hilja Heikkilä
eläkeläinen
puh. 0400 401 497
hilja.heikkila@hotmail.com


Taiteilijasäätiön Hallitus

Jäsen:
Neea Similä
insinööri amk
puh. 050 526 5923
neea.simila@gmail.com


Kutsuntalautakunta

Jäsen:
Marko Kauko
puh. 040 505 9515
marko.kauko@live.com

Varajäsen:
Ville Jalava
nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
puh. 040 543 3185
villejalava@suomi24.fi


Kiinteistöyhtiö Sammonkatu 8

Jäsen:
Paula Kukkurainen
puh. 050 518 7789


Vesijärvisäätiön Valtuuskunta

Jäsen:
Esa Juurola
valtiotieteiden kandidaatti
puh. 044 053 4454
esajuurola@dnainternet.net


Tennis- ja Squash-Keskus

Jäsen:
Harri Nikka
harri_n@luukku.com

Facebook Twitter Liity jäseneksi


 
Hämeenkatu 7, 15110 Lahti | puh. 050 599 7837 | toimisto[at]lahdendemarit.fi